Női foci

Marozsán Dzsenifer harmadik a női játékmesterek 2013-as listáján

2014/01/26 16:45:00
Marozsán Dzsenifer, az 1. FFC Frankfurt magyar származású, német válogatott játékosa lett a harmadik 2013 legjobb női irányító középpályásainak rangsorában a labdarúgás történetével és statisztikájával foglalkozó IFFHS-nél.

A szervezet honlapján közzétett listán a Wolfsburgot erősítő, szintén német Lena Goessling végzett élen.

A második alkalommal kiírt szavazáson 70 ország szakértői és újságírói vettek részt.

1/32. oldal[1] 2 3 4 5 »  »
Soha nem látott érdeklődés övezte a női VB döntőt Peches körülmények között búcsúztak az angolok
2015/07/07 09:42:05    2015/07/02 08:33:55
 Forrás: MTIÚj televíziós nézettségi csúcsot hozott az Egyesült Államokban a női labdarúgó-világbajnokság vasárnapi döntője, amelyben az amerikai válogatott 5-2-re verte a címvédő Japánt.A találkozót átlagban 25,4 millióan követték figyelemmel - a Fox tv-társaság közlése szerint ennyi tv-nézőt még nem regisztráltak Amerikában futballmeccsen. Előfordult, hogy egyszerre 30,9 millióan kapcsoltak a fináléra.Jill Ellis szövetségi kapitány csapata ezzel az amerikai férfiválogatottat
 Forrás: mtiA címvédő Japán egy 92. percben esett öngóllal 2-1-re legyőzte Angliát a Kanadában zajló női labdarúgó-világbajnokság elődöntőjében Edmontonban.Az első félidőben két 11-es révén 1-1-re alakult az állás, majd a második játékrész hosszabbításában Laura Bassett ért szerencsétlenül a labdához.A vasárnap magyar idő szerint hajnali 1 órakor kezdődő vancouveri fináléban Japán az olimpiai bajnok amerikaiakkal találkozik, akárcsak
tovább >>>   tovább >>>
Büntetőpárbaj döntött, elődöntősök a németek Idegenben győzött felkészülési mérkőzést a női válogatott
2015/06/27 12:58:03    2015/06/18 21:02:52
 Forrás: mtiNémetország és az Egyesült Államok válogatottja is bejutott a Kanadában zajló női labdarúgó-világbajnokság elődöntőjébe, miután előbbi a francia, utóbbi pedig a kínai együttes ellen tudott győzni a negyeddöntőben.A világranglista-vezető német csapat végletekig kiélezett mérkőzést játszott a ranglistán harmadik európai riválisával. A franciák a második félidő közepén vezetéshez jutottak, ám a németek a hajrában büntetőből egyenlíteni tudtak. A
 Forrás: MTIA magyar női labdarúgó-válogatott szerdán 1-0-ra nyert a görög együttes vendégeként felkészülési mérkőzésen - számolt be az MLSZ honlapja.Markó Edina csapata pénteken is megmérkőzik a görögökkel.
Marta már a legeredményesebb VB gólszerző Nem megy a lányainknak az Isztria Kupán
2015/06/10 09:31:47    2015/03/09 18:26:09
 Forrás: mtiA brazil Marta lett a női labdarúgó-világbajnokságok legeredményesebb játékosa, mivel megszerezte pályafutása 15. vb-gólját.A dél-amerikai együttes 2-0-ra nyert a Koreai Köztársaság csapata ellen, a 29 éves Marta a brazilok második gólját lőtte 11-esből, ezzel megelőzte az örökranglistán a már visszavonult német Birgit Prinzet.A brazil válogatott első találata Formiga nevéhez fűződik, aki 37 évesen a női
 Forrás: MTIA másodikhoz hasonlóan a hétfői, harmadik összecsapásán is vereséget szenvedett a címvédő magyar női labdarúgó-válogatott a horvátországi Isztria Kupán, amelyen 12 nemzeti együttes vesz részt.Markó Edina szövetségi kapitány csapata ezúttal Szlovákiától kapott ki 3-1-re úgy, hogy Zágor Bernadett vezetést szerzett ugyan, de a rivális még a szünetig három találattal válaszolt."Az első két mérkőzés megviselte a társaságot, el
Magyar származású játékost választottak 2014 legjobbjának németországban Könnyeb sérülésekkel megúszta Marta
2015/01/08 11:47:42    2014/12/08 16:03:24
Forrás: MTI Marozsán Dzsenifert, az 1. FFC Frankfurt magyar származású játékosát választották az elmúlt év legjobb női futballistájának Németországban. A 22 éves német válogatott futballista a szurkolói szavazatok 38,9 százalékát begyűjtve végzett az élen csapattársa, Simone Laudehr előtt, utóbbi a voksok 32,9 százalékát kapta. A harmadik
 Forrás: MTI Könnyebb sérülésekkel megúszta autóbalesetét a világ legjobb női labdarúgójának öt alkalommal megválasztott Marta. Az eset Brazília északi részén, Santana do Ipanema közelében történt, a játékos kocsija lesodródott a göröngyös útról és felborult. Ugyan a jármű totálkáros lett, a 28 éves futballista csak kisebb
Nagy arányban győzött a női válogatott a macedónok ellen Hétgólos meccsen maradt alul magyar női válogatott
2014/11/26 17:29:13    2014/09/13 21:13:24
 Forrás: MTIA magyar női labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 8-0-ra legyőzte a macedón csapatot.A Magyar Labdarúgó Szövetség honlapjának beszámolója szerint a telki edzőközpontban rendezett szerdai összecsapáson a hazai csapat a 28. percben már három góllal vezetett.A találkozó legjobbja a mesterhármast szerző Sipos Lilla volt.
2014. szeptember 13. 21:02 Forrás: MTIA magyar női labdarúgó-válogatott gólgazdag mérkőzésen 4-3-as vereséget szenvedett az osztrák csapat vendégeként a világbajnoki selejtezősorozat szombati mérkőzésén.A magyarok három győzelmük mellett hatodik vereségüket szenvedték el, így továbbra is a negyedik helyen állnak csoportjukban Franciaország, Finnország és Ausztria mögött, Kazahsztán és Bulgária előtt.A februárban kinevezett Markó Edina szövetségi kapitány csapata a sorozat zárómérkőzésén,
Sorsoltak a női BL-ben Négyet kapottak a magyar lányok a franciáktól
2014/08/22 17:15:27    2014/08/20 21:45:51
2014. augusztus 22. 15:41 Forrás: MTIA magyar bajnok MTK Hungária az osztrák SV Neulengbach együttesével találkozik a női labdarúgó Bajnokok Ligája legjobb 32 csapata között.Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) honlapjának beszámolója szerint a pénteki sorsoláson eldőlt, hogy a kék-fehérek hazai pályán kezdik majd a párharcot, amelynek első felvonására október 8-án vagy 9-én kerül sor, míg a visszavágót egy
2014. augusztus 20. 21:01 Forrás: MTIEz volt a magyar csapat ötödik veresége a sorozatban.A franciák továbbra is százszázalékosak a világbajnoki selejtezőcsoportban.A magyarok három győzelmük mellett ötödik vereségüket szenvedték el, így továbbra is negyedik helyen állnak csoportjukban Franciaország, Finnország és Ausztria mögött, de Kazahsztán és Bulgária előtt. Eredmény:Magyarország-Franciaország 0-4 (0-3)gólszerzők: Le Sommer (10., 25.), Smuczer (39., öngól),
A montenegrói tornagyőzelemmel főtáblán a BL-ben az MTK Kérvényezte a svéd állampolgárságot a világ legjobbja
2014/08/14 20:45:00    2014/07/29 14:11:29
Az MTK Budapest női labdarúgócsapata főtáblára jutott a Bajnokok Ligájában, ugyanis csütörtökön megnyerte négycsapatos selejtezőcsoportját.Az európai szövetség honlapja szerint a kék-fehérek a montenegrói tornán 3-0-ra nyertek az észt Pärnu, 1-0-ra a házigazda Ekonomist és 2-1-re a szlovén Pomurje ellen.A nyolc négyesből a győztesek mellett a két legjobb második jutott az egyenes kieséses rendszerű, 32 csapatos főtáblára.
Svéd állampolgárságot kérelmezett a brazil Marta, akit ötször választottak meg a világ legjobb női labdarúgójának.A 28 éves futballista kedden új csapatának, a malmői FC Rosengardnak az edzése után jelentette be, hogy beadta kérelmét az illetékes hatósághoz.A hetvenháromszoros válogatott, kétszeres olimpiai ezüstérmes Marta azért akar svéd állampolgársághoz jutni, mert az előző klubjánál, a pénzügyi gondok miatt csődbe jutott
Pénteken veszi kezdettét a nemzetközi női labdarúgó torna az FTC szervezésében Női klubvilágbajnokságot tervez a FIFA
2014/07/16 18:37:34    2014/01/23 17:30:00
Péntektől vasárnapig a Ferencváros nemzetközi női labdarúgótornát rendez Women's Soccer Cup néven.Az esemény szerdai sajtótájékoztatóján kiderült, hogy a bajnoki bronzérmes zöld-fehéreken kívül még az ezüstérmes Astra képviseli a magyarokat a hatcsapatos viadalon, emellett két osztrák együttes, a Neulengbach és a St. Pölten vesz részt a tornán, illetve a cseh Slavia Praha és a szlovén Pomurje."A két legerősebb
Mindenképpen szükségesnek ítélte a női klubvilágbajnokság bevezetését a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) női futballért felelős munkacsoportja, amelyet Moya Dodd végrehajtó bizottsági tag vezet. "Tovább kell szélesítenünk a női labdarúgás alapjait. Ennek érdekében mindent elkövetünk, hogy az ötleteink megvalósuljanak” – fogalmazott az ausztrál Dodd a testület ülése után Zürichben.A munkacsoport létrehozását tavaly októberben jelentette be Joseph Blatter FIFA-elnök. A férfiak
Bene, Markó, vagy egy harmadik fél lehet az új női kapitány A svéd női válogatott szövetségi kapitánya szerint sértő Ibrahimovic nyilatkozata
2014/01/08 18:12:00    2013/12/29 13:45:00
Az már eldőlt, hogy Pintér Attila vezetheti a jövőben a magyar labdarúgó válogatottat, egy kérdés azonban, női fronton még nyitott. Mint arról korábban a foci24 és több, a szakág történéseivel foglalkozó szaklap is beszámolt, az MLSZ elnöksége 2013 utolsó elnökségi ülésén a női válogatott szövetségi edzője, Vágó Attilának beszámolójának elfogadását függőben hagyta, s javaslattételi feladatkörben a
Pia Sundhage, a svéd női labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya felháborodva olvasta Zlatan Ibrahimovic (képünkön) nyilatkozatát arról, hogy szerinte vicces összehasonlítani a női és a férfi labdarúgást, és hogy Svédországban túl sokat képzelnek a játék női változatáról. „Ibrahimovic nyilatkozatának stílusa sértő a női labdarúgás szereplőire nézve. Unalmas és szomorú a svéd futball számára, hogy a férficsapat kapitánya ilyeneket mondhat – nyilatkozta az STV-nek Sundhage. – Az egyik
Megelőzték az MTK lányai a Bayern Münchent és az Evertont is Bravúros gólt lőtt a román tinilány (Videóval)
2013/12/16 21:15:00    2013/11/28 10:45:00
Az MTK Hungária FC női labdarúgó csapata hat helyet javított az európai ranglistán. A kék-fehérek a 37. helyről a 31. pozícióba léptek előre, köszönhetően annak, hogy a tavalyi évhez hasonlóan idén is feljutottak a főtáblára. A Hungária körúti lányok így olyan nagy csapatokat utasítottak maguk mögé többek között, mint a Bayern München, a belga Standard Liege,
Popa Loredana lehet a következő nagy dobás a román labdarúgásban. A még mindösszesen csak 14 éves leányzó már stabil tagja a román női utánpótlás válogatottnak, s most Svájc ellen is megmutatta, hogy mekkora tehetség.Egy szép támadás végén Loredana kapta a labdát, aki előbb sarokkal átvette azt, becsapva ezzel védőjét, majd szépen  kilőtte a kapu jobb oldalát.
A Barcelonával játszanak Jakabfi Zsanették a Női Bajnokok Ligájában A bajnok MTK telelhet az élen a hölgyek mezőnyében
2013/11/23 07:45:00    2013/11/17 18:11:56
A svájci Nyonban elkészítették a női labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének – és elődöntőjének – párosítását, amelyen kiderült, hogy a címvédő és Jakabfi Zsanettet (képünkön) is soraiban tudó Wolfsburg a Barcelonával mérkőzik a négy közé jutásért. Az MTK-t a legjobb 32 között, míg a legutóbbi döntős Olympique Lyont a nyolcaddöntőben búcsúztató Turbine Potsdam az olasz Torrest kapta ellenfélül, míg a felső ágon összekerült a két angol
Egy meccs -az első fordulóból elhalasztott MTK-FTC rangató- kivételével véget értek a Jet Sol Liga, azaz az NBI-es női labdarúgó bajnokság idei küzdelmei. A szombati játéknapon három mérkőzést rendeztek. A forduló rangadójára a Hidegkuti Stadionban került sor, ahol a tavalyi bajnok, jelenleg második MTK az idei listavezető Astrát fogadta. A mérkőzés a 27. percben dőlt el,
Négy góllal verték női labdarúgóink a tíz emberrel küzdő harmatgyenge bolgárokat A címvédő és az ötszörös győztes is a női Aranylabda-jelöltek között
2013/10/31 20:02:36    2013/10/30 10:45:00
A magyar női labdarúgó-válogatott a papírformának megfelelőn magabiztosan, négy góllal nyert a bolgárokellen csütörtökön világbajnoki selejtezőn. A magyar csaoat Szabó révén már a negyedik percben vezetést szerzett, ám a bolgárok remekül tartották magukat, időnként zavarba is hozták a magyar csapat védelmét. Az első félidő hajrájában Vágó büntetőjével mégis növelni tudtuk előnyüket. A vendégek ezt követően tíz emberrel játszottak,
A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség közzétette annak a tíz női futballistának a névsorát, akik közül kikerül a 2013-as év legjobb játékosa. A FIFA honlapjának beszámolója szerint a jelöltek között ott van a címvédő amerikai Abby Wambach, illetve az ötszörös győztes brazil Marta is. A legjobb férfi labdarúgók névsorát, azaz a FIFA-Aranylabda várományosait kedden hozzák nyilvánosságra, december
Sporttörténelmet írtak Katarban a magyar játékvezetőhölgyek Ausztria sima győzelmet aratott női válogatottunk ellen a Bozsik Stadionban
2013/10/28 07:00:00    2013/10/26 19:04:58
A közel-keleti Egyesült Arab Emírségek női labdarúgó-válogatottja negyedik nemzetközi mérkőzését játszotta Dohában. Most először vezette FIFA-játékvezető a találkozójukat Gaál Gyöngyi személyében, asszisztensei dr. Kulcsár Judit és Török Katalin voltak. Az ellenfél Nepál együttese volt, a dél-ázsiai együttes Sajana 2, Anu, Niru, Chandra és Pramila találatával simán győzött. Az 1300 néző kifejezetten jó hangulatot teremtett a fővárosi stadionban.
A magyar női labdarúgó válogatott egy sima mérkőzésen három-nullás vereséget szenvedett Ausztria ellen a Bozsik Stadionban. A magyar csapat csak pillanatokra volt egyenrangú ellenfele az osztrák csapatnak, mely már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést. A vezetést a hetedik percben szerezték meg a vendégek, Wenninger révén, s a 35. percben Demeter Réka szerencsétlen öngóljával növelni tudták előnyüket. A magyar
Parázs örökrangadón nyert ma az MTK a Fradi ellen a hölgyeknél Elhunyt a hatvani női futballcsapat 19 éves játékosa
2013/10/22 21:14:04    2013/10/19 13:00:00
Ma koraeste örökrangadót rendeztek a Női NBI-ben, ahol a Ferencváros és az MTK egy korábban elhalasztott meccsét pótolta, s a két csapat ugyanis egy olyan élvezetes, fordulatos és izgalmas meccset játszott egymással a Népligetben, amelyhez hasonlóra már hosszú idők óta nem volt példa idehaza. A kék-fehérek két roppant fárasztó BL mérkőzést, majd az az utáni Szeged elleni idegenbeli
Péntek reggel elhunyt Homoki Brigitta, a Hatvan női labdarúgócsapatának 19 esztendős játékosa – adta hírül a 60leanyfoci.gportal.hu. A fiatal lány a legutóbbi szezonban a Hatvan mind a 26 mérkőzésén pályára lépett a Pest megyei bajnokságban, úttörő szerepet vállalva a helyi női futball fellendítésében. Betegsége miatt azonban nyáron kezelésre szorult, amely alatt komplikációk léptek fel. Homoki Brigitta augusztus 25-én töltötte be 19. életévét. (60leanyfoci.gportal.hu, B. Nagy
Könnyedén nyert az MTK ellen a kétszeres BL-győztes Potsdam A Hidegkuti-stadionban Dánia ellen játszik a női válogatott
2013/10/11 12:15:00    2013/09/25 13:00:00
A Turbine Potsdam 5–0-s győzelmet aratott a női Bajnokok Ligája 16 közé jutásért rendezett párharcának első meccsén a magyar bajnok ellen. Azt már a mérkőzés előtt tudni lehetett, hogy az MTK csak a csodában bízhat a világ egyik legerősebb klubcsapata ellen, és a potsdamiak érvényre is juttatták a papírformát. A 12. percben Mjelde szerezte a vendégek vezető találatát, majd a 30. perc után egy
A Vágó Attila szövetségi edző vezette női A-válogatott októberben megkezdi szereplését a világbajnoki selejtező sorozatban, de a tétmeccsek előtt, ma 15 órától még tart egy főpróbát az európai élmezőnyhöz tartozó dánok ellen. A Hidegkuti-stadionban pályára lépő dán csapat erős kerettel érkezett, egy-két kivételtől eltekintve ugyanazok a játékosok szerepelnek ellenünk, akik az idei Európa-bajnokság elődöntőjében csak 11-esekkel maradtak alul a norvégokkal szemben. „A dánok benne vannak a világ